Sluiten

Druk op enter om te zoeken, ESC om te sluiten.

Wilma de Vries

Deel je leven

Albanie_medische_zorg-59623
De waterfilters werden vanmorgen vervangen. De monteurs stapten binnen en één bleef staan bij het schilderij dat op mijn gangkastje staat, zie foto. Er staat: Ik heb je in Mijn handpalmen gegraveerd, omdat jij kostbaar voor Mij bent en Ik van je houd. (vrij naar Jesaja 49).

Terwijl de ene monteur de filters verving, was de andere ondertussen druk met God prijzen. Want zo zei hij: ‘Tijdens ons werk komen we niet zo vaak bij christenen thuis. Dit vind ik zo bijzonder’. Er ontspon zich een mooi gesprek waarin we deelden hoe we tot geloof waren gekomen. De ene was door zijn ouders meegenomen naar de kerk, begin jaren 90, toen het land net open was. En toen hij wat ouder was had hij zijn vriend, en nu ook collega meegenomen naar de kerk. En nu zijn het 2 enthousiastelingen die graag over het Evangelie praten. Blij en bemoedigd gingen ze door naar de volgende klant.

"Denk eens na: met wie deel jij je leven? Wie nodig jij uit aan tafel?"

Terwijl ik nog even nagenoot van dit gesprek, moest ik denken aan de GZB-dag  van 15 maart jl. Daar klonken deze woorden: ‘Paulus deelde zijn leven met de mensen die God op zijn pad bracht. En dat is iets wat wij ook mogen doen. Denk eens na: met wie deel jij je leven? Wie nodig jij uit aan tafel? Waarin kun je iets van Gods genade met iemand anders delen?’

Het is waar. Juist in ontmoeting kan zoveel moois schuil gaan. Het mooie is dat het dan niet gaat om het grote, maar juist om het kleine. Deel je leven door een theetje te drinken met iemand. Iemand uit te nodigen aan je tafel. Stel vragen, ontdek wat de Heilige Geest doet in het leven van de ander. Prijs samen God, bidt voor de ander. En ik weet zeker dat het dan genadige theetjes zullen zijn die eindigen in verwondering. Net als de waterfilters die mij nu weer een jaar lang zullen herinneren aan een kleine en toch grootse ontmoeting.

Over Wilma

Mijn naam is Wilma de Vries en in de afgelopen jaren werkte ik als verpleegkundige in verschillende ziekenhuizen in Nederland. Sinds het voorjaar van 2023 ben ik uitgezonden naar Albanië.

Lees meer over Wilma

Verhalen

Harriëtte Smit - Kaas kopen bij de Veerstalhoeve in Gouderak
Frankrijk
De kerk in Europa

Een zendingswerker op verlof: balans tussen rust en actie

Ditteke den Hartog - werkster hangt was op 16x9
Zimbabwe
De kerk in Afrika

Ondergoed wassen

Henriëtte Nieuwenhuis - Bij het buffet
Indonesië
De kerk in Azië

Een warm welkom na zes jaar

GZBdag-2025-23
Nederland

Terugblikverslag GZB-dag 2025: Deel je leven

08 Eliana 3
Colombia
De kerk in Latijns-Amerika

Eliana’s verhaal van geloof en doorzettingskracht

picknick foto Muhsqeta
Albanië
De kerk in Europa

Samen in Zijn kracht

schiphol
Indonesië
De kerk in Azië

Een andere wereld

P1161800
Nederland

Arie van der Poel blikt terug op 30 jaar zending

ABTS Chapel with guest community
Libanon
De kerk in het Midden-Oosten

Een sjiiet en een katholiek vinden onderdak én vriendschap