
Overleven in conflictgebieden - Noodhulp voor Oost-Congo en Zuid-Soedan
Doelbedrag
Waarom is dit project nodig?
Door geweld en instabiliteit in Oost-Congo en Zuid-Soedan zijn duizenden gezinnen gevlucht. In Kajo-Keji County (Zuid-Soedan) zijn dorpen aangevallen en huizen verwoest, waardoor mensen geen voedsel en onderdak hebben. In Bunia (Oost-Congo) is de situatie verder verslechterd door toenemende gevechten tussen gewapende groepen. Dit heeft geleid tot een grote humanitaire crisis. Onlangs zijn Oegandese troepen de stad binnengetrokken. Onze partnerkerk meldt dat studenten, docenten en kerkgemeenschappen ernstige tekorten hebben aan basisvoorzieningen.
Wat houdt het project in?
Het project biedt noodhulp en wederopbouw in beide landen:
- In Zuid-Soedan: Distributie van voedsel, materialen voor onderdak, kookgerei en landbouwgereedschap aan ontheemde gezinnen in Kajo-Keji County.
- In Oost-Congo: Voedselhulp voor studenten en docenten van de theologische school en ondersteuning van kerkelijke gemeenschappen in Goma en Bunia.
- Daarnaast: Pastorale zorg en psychosociale ondersteuning voor getroffenen, zodat zij hun leven opnieuw kunnen opbouwen.
Impact
Omzien naar de ander...
Door dit project
ontvangen zo'n 75 ontheemde gezinnen in Kajo-Keji noodhulp in de vorm
van voedsel, materialen voor onderdak, kookgerei, kleding en andere
basisbenodigdheden. Daarnaast worden 15 huishoudens voorzien van
bouwmaterialen om hun huizen opnieuw op te bouwen. Ook krijgen getroffen
families landbouwgereedschap en zaaigoed. Zo kunnen ze zich voorbereiden op het
komende plantseizoen en weer zelfvoorzienend kunnen worden.
- Dank God voor de lokale kerken in Oost-Congo en Zuid-Soedan die, ondanks moeilijke omstandigheden, blijven dienen en hoop brengen aan mensen in hun omgeving.
- Bid dat het geweld stopt en dat er duurzame vrede komt, zodat ontheemde mensen veilig kunnen terugkeren naar hun gemeenschappen en hun leven weer kunnen opbouwen.
- Bid dat de mensen die in nood zijn door de hulp van de kerk de liefde van Christus zullen ervaren.
- Bid in deze lijdenstijd om besef dat Christus onze vrede is en wij vredestichters mogen zijn.
Uitvoerende partners:
- Episcopal Church Diocese of Kajo-Keji (DKK) & Faith, Development and Relief Agency (FADRA)
- Église du Christ au Congo - Communauté Emmanuel-39 (ECC/CE-39)
Partner: Communauté Emmanuel in Ituri
Projectcode: AF.N.100 (bij bankoverschrijving vermelden)
IBAN: NL63 ABNA 0476 3954 29